top of page
Filosoferen aan de keukentafel door Rudolf Kampers     22.09.2015

Deze avond staat in het teken van het filosofisch gesprek. Een filosofisch gesprek is interessant en verrijkend.  Het hoogste doel hiervan is volgens Socrates: ‘een goed en verstandig mens worden’.


Hoe breng je een filosofisch gesprek op gang?


De volgende drie vragen staan daarbij centraal:
-    Wat is een filosofisch gesprek volgens Socrates, Nelson en Heckmann?
-    Wat is een geschikte uitgangsvraag?
-    Welke competenties zijn gewenst en vereist om een filosofisch gesprek te leiden?


Na een korte inleiding krijgen de deelnemers meer inzicht in bovengenoemde vragen door mee te doen aan enkele oefeningen en aan een filosofisch gesprek onder leiding van Rudolf Kampers. Vanzelfsprekend is er de gelegenheid om vragen te stellen.

Deze avond vormt de introductie tot de tweedaagse cursus die Philos in samenwerking met  Leren Filosoferen organiseert op zaterdag10 en 31 oktober (zie bij cursussen).


Voor meer informatie:
Leren Filosoferen: www.lerenfilosoferen.nl
Filosoferen aan de keukentafel: www.scriptum.nl/boeken/mens-en-maatschappij/algemeen/filosoferen-aan-de-keukentafel

Rudolf Kampers vormt samen met Jan Ewout Ruiter "Leren Filosoferen" daarnaast is hij docent filosofie aan het Gymnasium Felisenum in Velsen-Zuid. Hij leidt filosofische gesprekken op scholen, in musea en bedrijven. Hij traint mensen die graag willen leren om filosofische gesprekken te leiden.

Onlangs verscheen het boek Filosoferen aan de keukentafel dat hij met Jan Ewout Ruiter schreef.

 

bottom of page